přítomný okamžik
FB Jaroslav Krajíček
Poslední foto

  Barvy podzimu

Aktualita

Výstava obrazů

SYMBOLIKA
výstavu obrazů ve Spořicích
v kostele sv. Bartoloměje
Vernisáž v úterý 
5. listopadu 2019 
v 17:00 hodin
bude přístupné každý
čtvrtek, sobotu a v neděli
od 17:00 do 19:00 hodin do 24. listopadu 2019

Jaroslav křtěný František příjmením Krajíček – výtvarné CV


Světlo světa jsem spatřil 17. března léta páně 1964, tedy ve znamení ryb v Chomutově.

   Základní školu v Englsově ulici v Chomutově jsem navštěvoval v éře budování rozvinutého socialismu Československé socialistické republiky. A jako kluk jsem vyráběl motokáry, kutil rakety a letadýlka, stavěl mašinky, opravoval auta, jezdil na kole a fotil první černobílé fotky sovětským bakelitovým foťákem Pionýr. 

   80tá léta mého pubertálního dospívání a prvních lásek, jsem s partou spolužáků a kamarádů navštěvoval chomutovské Gymnázium. Tady jsem začal fotit tátovo Flexaretou černobílý fotky a po nocích je vyvolával, sušil a leštil.

   Poté jsem vystudoval fakultu elektrotechnickou Vysokého učení technického v Brně. Zlatá studentské léta s pivem za 2 kačky, s kytarou, na kterou jsem zvládal asi 8 akordů a s kamarády z celé české vlasti. Pár úžasných kamarádů z gymplu a vejšky zůstalo až do dnes.

   Během 12ti měsíců základní vojenské služby jsem jako „špagát“ poznal totální demagogii socialistické armády pod vedením politruků, tolik známou z „Černých baronů“. A před revolucí jsem nastoupil jako hlavní technik výpočetního střediska nemocnice v Chomutově. A v roce 1991, tedy chvíli po sametové revoluci v roce 1989 jsem se vrhl do soukromého podnikání v počítačích.

   Focení mě provázelo životem dlouhá léta, to i třeba ke grafickému workshopu se svérázným Janem Saudkem, nebo k výstavě černobílých fotek v chomutovském Luragu s ak. malířem panem Kamilem Sopkem. Fotografii asi vděčím za zjemnění vnímání detailů a barev.

   Několikrát mě to silněji táhlo ke kreslení a malování. Ale až po několik jsných a výrazných barevných obrazových, snech jsem díky synchronicitě narazil na kurz malování s malířem Ladislavem Chabrem, kde jsem pár let kreslil především uhlem, pastely a křídami různá zátiší a zákoutí. Poté čas přinesl kurz Grafiky kamaráda a výtvarníka Romana Křeliny. Tady se vytvořila parta výtvarných nadšenců pod osobním názvem „GRAFIKA Chomutov“ v úžasných podkrovních prostorách Chomutovské knihovny. Zde jsme uskutečnili i pár menších výstav grafik. V roce 2018 jsme přesídlili do prostor pod křídly Domečku v Chomutově, kde se scházíme pravidelně každý pátek k umělecké tvorbě i debatě.

   Většinu obrazů je možné po domluvě shlédnout v mých kancelářích na Zadních Vinohradech Chomutově.

      
                                                                                              Jaroslav Krajíček – JFK